• تکنیک‌ها

تکنیک‌ها

روش‌های افزایش سرعت پردازنده CPU

بالا بردن سرعت cpu

روش‌های افزایش سرعت پردازنده CPU

کاهش سرعت عملکرد سیستم و افزایش تعداد هنگ‌ها و پرش‌های آن در هنگام اجرای نرم‌ افزارهای سنگین یکی از مشکلاتی بوده که بسیاری از کاربران پس از مدتی با آن مواجه می‌شوند. برای افزایش سرعت عملکرد سیستم لازم است سرعت پردازنده‌ آن افزایش یابد. عوامل مختلفی می‌تواند در افزایش سرعت پردازنده تاثیر داشته باشد که یکی از مهم‌ترین این عوامل برخورداری لپ ‌تاپ از یک سیستم خنک‌کننده‌ مطلوب است. در صورتی که لپ ‌تاپ به سیستم خنک‌کننده‌ مطلوبی مجهز شده باشد و سرعت پردازنده‌ آن همچنان کافی نباشد، می‌توان از روش‌های مختلفی برای افزایش سرعت آن استفاده کرد. لازم به ذکر است که روش‌های افزایش سرعت پردازنده هم شامل روش‌های نرم‌ افزاری و هم شامل روش‌های سخت‌ افزاری می‌باشد.

0
چگونه دمای لپ ‌تاپ را کاهش دهیم؟

روش‌های کنترل دمای لپ تاپ

چگونه دمای لپ ‌تاپ را کاهش دهیم؟

قطعات داخلی لپ ‌تاپ‌ها در هنگام انجام پردازش‌های مختلف از خود گرما تولید می‌کنند که اگر این گرما کنترل نشود می‌تواند سبب آسیب دیدن قطعات داخلی شده و بر عملکرد لپ ‌تاپ تاثیر بگذارد. بنابراین کاربران باید همواره در صدد کاهش دمای داخلی لپ ‌تاپ باشند. روش‌های نرم‌ افزاری و سخت‌ افزاری مختلفی برای کاهش دمای داخلی لپ ‌تاپ وجود داشته و تجهیزات مختلفی از جمله کول‌پد نیز برای این امر طراحی شده است.

0
10نکته‌ای که باعث ضعیف شدن لپ ‌تاپ گیمینگ می‌شود!

دلایل ضعیف شدن لپ تاپ گیمینگ

10نکته‌ای که باعث ضعیف شدن لپ ‌تاپ گیمینگ می‌شود!

لپ ‌تاپ‌ها از قطعات ریز و درشت مختلفی تشکیل شده‌اند و به همین دلیل دستگاه‌هایی بسیار حساس هستند که استفاده‌ نادرست از آن‌ها می‌تواند در قدرت و سرعت آن‌ها تاثیر منفی داشته باشد. بنابراین کاربران باید در هنگام استفاده از لپ ‌تاپ‌ها کاملا اصولی رفتار کرده تا از ضعیف شدن لپ ‌تاپ و کاهش راندمان آن جلوگیری کنند.

0

جدیدترین ویدیو ها

راهنمای خرید

نمایش همه